REZULTATE CONCURS JUDEȚEAN LE POUVOIR DES MOTS


 

Rezultate Concurs județean Le pouvoir des mots

19 mai 2018

Ediția I

Clasa a IX-a

 

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Școala de proveniență

Cadru didactic îndrumător

Rezultatul obținut

1.

Puha Gessica

IX

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

95p – Premiul I

2.

Ostepoc Alex

IX

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Manaz Mirela

89p – Premiul II

3.

Ștubianu Gianina-Cosmina

IX

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Manaz Mirela

89p – Premiul II

4.

Ududec Sara-Maria

IX

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

85p–Premiul III

5.

Șotropa Delia

IX

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

82p - Mențiune

6.

Ștubianu Georgiana-Larisa

IX

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Manaz Mirela

79p

7.

Mafteian Ionela

IX

Colegiul Tehnic Rădăuți

Moisuc Mihaela-Gabi

78p

8.

Rezuș Oana-Mihaela

IX

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

77p

 

Clasa a X-a

 

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Școala de proveniență

Cadru didactic îndrumător

Rezultatul obținut

1.

Chiseliciuc Denisa

X

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Pieszczoch Nicoleta

97p – Premiul I

2.

Strugar Cătălina

X

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Pieszczoch Nicoleta

90p – Premiul II

3.

Vlasie Alexandra

X

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Pieszczoch Nicoleta

85p–Premiul III

4.

Cîrstean Alexandra

X

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

82,5p-Mențiune

5.

Țigănaș Elena-Theodora

X

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

82,5p-Mențiune

6.

Buceac Elena

X

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

81p-Mențiune

7.

Strugariu Ligia

X

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

81p-Mențiune

8.

Hura Larisa-Bianca

X

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

80,5p-Mențiune

9.

Patraș Anamaria

IX

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

80p-Mențiune

10.

Zamosteanu Lavinia

X

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Pieszczoch Nicoleta

79p

11.

Cozaciuc Denisa-Lorena

X

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Pieszczoch Nicoleta

78p

12.

Cotleț Amalia-Theodora

X

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

74,5p

13.

Mocanu Andrada

X

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Pieszczoch Nicoleta

74,5p

14.

Rotari Florentina

X

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

70p

 

Clasa a XI-a

 

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Școala de proveniență

Cadru didactic îndrumător

Rezultatul obținut

1.

Lungu Darius

XI

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

99p – Premiul I

2.

Todiraș Nastasia

XI

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

90p – Premiul II

3.

Pintilie Delia-Ștefania

XI

Colegiul “Tehnic Lațcu-Vodă” Siret

Pieszczoch Nicoleta

85p–Premiul III

4.

Geană Andreea

XI

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

80p-Mențiune

5.

Popescu Alexandra

XI

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

80p-Mențiune

6.

Confederat Iuliana-Angelica

XI

Colegiul Tehnic Rădăuți

Chelba Loredana

75p

 

Clasa a XII-a

 

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Școala de proveniență

Cadru didactic îndrumător

Rezultatul obținut

1.

Buzic Lavinia-Brenda

XII

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

93p – Premiul I

2.

Brăilean Andreea

XII

Colegiul Tehnic Rădăuți

Scîntei Alina

92p – Premiul II

 

Coordonator concurs,

prof. Loredana Chelba

Colegiul Tehnic Rădăuți